kosik

V roku 1996 som sa definitívne rozhodla: kupujem si psa!
Začalo rozhodovanie o plemene a podľa mojich vtedajších vedomostí zodpovedali mojim predstavám jazvečík, malý bradáč a jemné úvahy o beaglovi. Vedela som, že nechcem nič veľké, nechcem pudlíka a tam asi končili moje vedomosti o psoch. Keďže som tvor zodpovedný, začala som sa radiť s okolím a jedna kolegyňa (veterinárka) mi požičala atlasy psov so záložkami na plemene WHWT a nenápadne začala rozvíjať tému westík (hlavne podľa teórie a obrázkov).
Ako v mojich očiach „skúsený kynológ“ ma zobrala na výstavu psov a zaviedla ku kruhu WHWT, čo musím priznať – zabralo! Trochu ma vystrašila tým, že pri kúpe takéhoto psa musím sľúbiť chovateľovi, že budem chodiť na výstavy a čo je horšie, že budem takto behať v kruhu pred divákmi......
Ako väčšina záujemcov o psov som mala pocit, že psa musím mať okamžite! Po strastiplnom zháňaní po celom Slovensku som si nakoniec predsa len počkala na sučku Aljashka Te Pito O Te Henua a neuveriteľne som si vydýchla, keď som asi tak po polroku zistila, že Asulka nemá celkom OK zuby a nemusím chodiť na výstavy. 

chata1

Samozrejme človek mieni a ...... okolnosti menia. Vo vedľajšom bloku bývala mladá do westíkov zanietená slečna - Martina a počas spoločných prechádzok som sa dozvedela, že si kupuje ďalšiu sučku a tak na spoločné prechádzky pribudla roztomilá temperamentná Ulrika Tresnovy Kvet – Stessy. So Stessy sme začali chodiť na výstavy a už mi to nepripadalo až také strašidelné, dokonca pri jednej Martininej zahraničnej ceste na mňa pripadla úloha vystavovateľa a napriek veľkej tréme a pocitu zodpovednosti som to ako tak zvládla a vo výstavách som prestala vidieť strašiaka a začala som sa tešiť na nový prírastok k Aske. V apríli 2001 som si domov od pani Uxovej doviezla malé biele klbko – Wanessu Happy Naux – Nessy a tak začala nová kapitola – VÝSTAVY. 
 

vystava

Tak po dvoch rokoch striedavých úspechov som zrazu zistila, že sa na výstavy čím ďalej, tým viac teším, bez ohľadu na naše (Nessinkine) ohodnotenie. Teším sa na (zväčša) príjemných ľudí okolo WHWT, na kávu z termosky pred začatím posudzovania, na výroky rozhodcov, na retrospektívne zamýšľanie sa nad výstavou doma pri sledovaní videozáznamov.
 

 

Fotografie 1996 -2001: http://picasaweb.google.com/home

 

Článok v časopise: "Pes a mačka"